XVIII Mistrzostwa Polski LSO w Piłce Nożnej o Puchar KnC

Tradycyjnie nasza archidiecezja organizuje Mistrzostwa LSO w Piłce Nożnej dla Liturgicznej Słuzby Ołtarza. Wpisują się one w Mistrzostwa Polski LSO o Puchar „KnC. Rozgrywki odbywają się na poszczególnych etapach:

1.ETAP DEKANALNY
Organizatorem jest dekanalny duszpasterz LSO, rozgrywki powiny zakończyć się do do 11 lutego 2023 r. (termin wydłużony na prośbę duszpasterzy). Zwycięzcy z każdej kategorii awansują do kolejnego etapu mistrzostw.

2. ETAP REGIONALNY
Odbędzie się w wyznaczonych parafiach w każdym regionie, proponowane. Odpowiedzialnym za organizację tych rozgrywej jest wyznaczony duszpasterz w regione. Zwycięzcy kategorii awansują do finału archidiecezji.

Terminarz:
REGION CZĘSTOCHOWSKI:
kat. lektors młodszy i lektor starszy - 18 lutego 2023 r. hala przy LO im. Sienkiewicza w Częstochowie od godz. 9.00.
kat. ministrant - 25 lutego 2023 r. hala przy WSD w Częstochowie od godz. 9.00
organizator -ks. Paweł Wróbel

REGION ZAWIERCIAŃSKI:
wszystkie kategorie - 18 lutego 2023 r. - hala przy LO im. gen. H. Sucharskiego w Myszkowie - organizator ks. Michał Zimny

REGION RADOMSZCZAŃSKI:
wszystkie kategorie - 25 lutego 2023 r. -
hala w Brzeźnicy Nowej - organizator ks. Michał Sokalski

REGION WIELUŃSKI:

 

3. FINAŁ DIECEZJALNY

Finał diecezji odbędzie się 18 marca 2023 r. hala przy LO im. Sienkiewicza w Częstochowie. Rozpoczniemy  w kościele Rektorackim Mszą św. o godz. 8.30 pod przewodnictwem Abp. Wacława Depo.
Najlepsze drużyny z każdego regionu naszej archidiecezji będą rywalizować o tytuł mistrza archidiecezji oraz o awans na XVIII Mistrzostwa Polski LSO o Puchar  KnC (oraganizator Fianłów Mistzrostw Polski, regulamin i termin zostą wskazane wpóźniejszym czasie).

Na każdym etapie rozgrywek obowiązuje RGULAMI (poniżej; pobierz) ustalony przez organizatora Mistrzostw w archidiecezji częstochowskiej, Finał Mistzrostw Polski organizuje diecezja wkazana przez organizatora głównego (KnC – Króluj nam Chryste - ogólnopolski  miesięcznik dla ministrantów i lektorów). Każda drużyna przystępująca do rywalizacji musi zostać wcześniej zgłoszona przez opiekuna do organizatora wraz z dostarczeniam KARTY DRUŻYNY (pobierz).

Mistrzostwa LSO rozgrywane są w trzech kategoriach wiekowych:

 

     Ministrant (klasa 1 – 5 SP, rocznik 2011 – 2015)

     Lektor Młodszy (klasy 6 – 8 SP oraz 1 szkoły ponadpodstawowej, roczniki 2007 – 2010)

    Lektor Starszy (od 2 klasy szkoły ponadpodstawowej do ukończenia 20 roku życia, jeśli zawodnik brał udział od początku rozgrywek a w dniu finału będzie maił ukończone 21 lat to może brać udział w zawodach, roczniki 2002 – 2006)