Propozycje dla LSO 2022_2023

Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczynamy nowy rok pracy i formacji w parafialnych wspólnotach Służby Liturgicznej. Poniżej przedstawiamy propozycję kursów i spotkań dla ministarntów, lektorów oraz członków schol parafialnych w roku szkolnym 2022/2023

1. KURS LEKTORSKI

Kurs skierowany jest do ministrantów od 7 klasy SP, którzy chcieli by podjąć funkcję lektora w swoich parafiach. Kurs rozpoczyna się spotkaniami formacyjnymi w parafii lub dekanacie (Uwaga, dla dekanatów z terenu maiasta Częstochowy kurs jest wspólny). Odpowiedzialnym za ten etap formacji jest dekanalny duszpasterz Służby Liturgicznej (>sprawdź<).  Formacja kończy się rekolekcjami dla kandydatów, które odbędą się 25-27 listopada 2022 r.  w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie. Zgłoszenia na rekolekcję odbędą się drogą elektroniczną. Więcej informacji w zakładce: FORMACJA

2. MISTRZOSTWA  LSO W PIŁCE NOŻNEJ

Rozgrwki diecezjalne wpisują się w Mistrzostwa Polski LSO w Piłce Nożnej o Puchar KnC. Mistrzostwa rozpoczynają się od rozgrywek dekanalnych, następnie odbywa się finał regionu, najlepsze drużyny z każdej kategorii biorą udział w finale archidiecezji. Mistrzowie naszej archidiecezji będą nas reprezentować na Mistrzostwach Polski.  Szczegóły dotyczące szczebla finałowego mistrzostw Polski zostaną podane w późniejszym terminie.
Za organizację rozgrywek dekanalnych odpowiada duszpasterz LSO w dekanacie, kolejne szczeble rozgrywek organizuje Diecezjalne Duszpasterstwo LSO. Etap dekanalny powinien zakończyć się do 4 lutego 2023 r. Pozostałe terminy w zakładce: SPORT.

3. KURS ANIMATORA LSO (nowość!!!)

Po raz pierwszy w naszej archidiecezji organizujemy KURS ANIMATORA dla lektorów i ceremoniarzy. Celem tej formacji jest przygotowanie młodych ludzi do prowadzenia parafialnych grup LSO jako animator, co jest znaczącym wsparciem dla duszpasterzy. Kurs będzie odbywał się w pierwszym tygodniu ferii 16-21 stycznia 2023 r. w budynku WSD w Częsotchowie. Szkolenie zakończy się uroczystą Msza św. z przyjęciem błogosławieństwa do pełnienia funkcji animatora (21 stycznia 2023 r. godz. 12.00). Zapisy do 30 listopada br. (>link<). Wiecej informacji w zakładce: FORMACJA.

4. PIELGRZYMKA LSO ARCHIDIECEZJI CZĘSTOCHOWSKIEJ

Po krótkiej przerwie wracamy do tradycyjnych spotkań ministarntów, lektorów, ceremoniarzy, animatorów i duszpaterzy w formie Diecezjalnej Pielgrzymki Liturgicznej Służby Ołtarza. W 2023 r. spotkamy się w par. Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie 10 czerwca. Więcej szczegółów podamy później.

5. WARSZTATY DLA SCHOL PARAFIALNYCH

Ks. Łukasz Dybowski, proboszcz parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie organizuje warsztaty dla schol parafialnych (8 października 2022 r.), które są doskonałą okazją do spotkania, wspólnej pracy i modlitwy dla zaangażowanych w muzyczną oprawę liturgii. Spotkanie jest skierowane głównie do dziecięcych i młodzieżowych zespołów i schol parafialnych, które wg Dyrektorium LSO wpisują się w szeregi Służby Liturgicznej. Serdecznie zachęcamy do udziału. Więcej informacji o tym wydarzeniu w artykule poniżej.